Jak šel čas

V roce 1977 jsme jako osadní sbor Zlatý orel poprvé vystoupili před mikrofony na večeru jubilantů ve velkém sále restaurace v Riegrových sadech. Vznik trampské skupiny Zlatý orel je ale datován až rokem 1982, kdy se část osadního sboru začala více zabývat aranžováním trampských písní.

V následujících letech vystupujeme již pravidelně s klasickou trampskou písničkou nejen mezi kamarády u táborových ohňů, na osadních merendách a FCT klubech, ale i na „prknech, která znamenají svět". Okusili jsme pódia pražské Lucerny, Sokolovského dostavníku, Svojšického slunovratu a Porty. Mezi naše největší úspěchy patří trojnásobné vítězství na Ivančickém korbelu a vítězství na festivalu trampské písně v Horním Jelení. Potěšilo nás i ocenění na celosvětovém potlachu v Coloradu v roce 1993.

V současné době se již soutěží nezúčastňujeme a hrajeme trampské písničky pro potěšení svoje i kamarádů. Počet našich vystoupení již přesáhl 1000.
Od roku 2017 hrajeme v obměněném obsazení bez zpěvačky a s novým basovým kytaristou. Od roku 2022 jen ve třech bez kytaristy Zdenka Konvičného.

V letech 1991 až 2016 byl Zlatý orel zastoupen také ve štábu Trampské Porty (dramaturgie a porotování) a v podobně koncipované dětské hudební soutěži Brána.


Hezkou pohodu vám přeje Zlatý orel.ZLATÝ OREL